HOME   O NAS   KONTAKT
ledport.com.pl
Menu
Szybki kontakt
LEDport-Polska

INFO:

Oświetlenie LED ma zastosowanie w szerokim zakresie, zarówno dla klientów indywidualnych jak i dla specjalistycznych firm. Nasze wyroby są stosowane w reklamie świetlnej, oświetleniu architektonicznym i dekoracyjnym oraz jako komponenty w meblarstwie. Spełniają doskonale swoją rolę wykorzystując walory diod LED.

zalety diody LED to:

  • duża trwałość
  • mała wartość napięcia zasilającego
  • małe rozmiary
  • duża wartość luminacji
  • mała moc strat 
  • nietoksyczność
  • energooszczędność
  • elastyczność
  • duża sprawność

Zasada działania:

        Dioda elektroluminescencyjna, dioda świecąca, LED (ang. Light Emitting Diode) – dioda zaliczana do półprzewodnikowych przyrządów optoelektronicznych, emitujących promieniowanie w zakresie światła widzialnego i podczerwieni.

     Diody elektroluminescencyjne LED należą do IV generacji sztucznych źródeł światła wykorzystywanych przez człowieka w oświetleniu. Pierwsze 3 generacje to oczywiście: płomień, lampy żarowe i lampy wyładowcze. Podział ten wynika z różnych mechanizmów powstania światła. W diodach LED, a także innych nowoczesnych źródłach światła, jakimi są diody organiczne lub polimerowe, podstawą świecenia jest zjawisko elektroluminescencji w ciele stałym (np. kryształ półprzewodnikowy). Ogólna budowa chipu diody LED jest prosta i nieskomplikowana. Składa się ona z warstwy półprzewodnika typu n, obszaru aktywnego (złącza p-n), warstwy półprzewodnika typu p oraz z pary metalowych kontaktów - elektrody dodatniej do materiału typu p i elektrody ujemnej do materiału typu n. Jednak pomimo pozornej prostoty budowy, w produkcji diod LED korzysta się z najbardziej zaawansowanych technologii dostępnych człowiekowi, a przy projektowaniu ich struktury i procesu wytwarzania potrzebna jest szeroka wiedza z zaresu elektroniki półprzewodnikowej, fizyki ciała stałego, fizyki kwantowej, inżynierii materiałowej, optyki i chemii. Z tego względu diody LED są z pewnością symbolem naszych czasów - czasów zaawansowanych technologii. Dla techniki oświetleniowej są źródłami światła XXI wieku

Oświetlenie LED jest jedynym oświetleniem, które bezpośrednio emituje światło kolorowe, nie ma strat energii przy filtrowaniu i daje piękne, nasycone barwy światła.

 

Oferta ALLEGRO

Zakaz kopiowania zdjęć oraz opisów.
Copyright © LEDport 2011
Pogoda Wrocław z serwisu